Zájem o virtuální kanceláře nadále roste

Přečtěte si aktuality z oboru a články o SMART Office

12. srpna 2010

Podle nejnovějších údajů společnosti Smart Office dává téměř desetina začínajících podnikatelů automaticky přednost virtuální kanceláři před její klasickou formou.

Z celkem 12 644 společností nově založených v průběhu prvního pololetí letošního roku využívá virtuální variantu zhruba dvanáct stovek,“ říká Jana Babůrková ze společnosti Smart Office. Největší zájem projevují o tuto službu firmy z Prahy, Brna a Ostravy.

Téměř každý desátý začínající podnikatel se v prvním pololetí letošního roku rozhodl dát přednost před klasickou „kamennou“ kanceláří její virtuální alternativě.
Důvodů je podle Jany Babůrkové hned několik. „Podnikatelé daleko obezřetněji zvažují každý náklad, ale zároveň chtějí mít co nejlepší podmínky již na počátku svého podnikání. Pro ty, kdo pro podnikání nepotřebují vlastní kancelářské prostory, se toto řešení jeví jako velmi elegantní.“
Zatímco u klasické kamenné kanceláře jsou náklady v řádech desítek až stovek tisíc korun ročně, u virtuální kanceláře se jedná i při plném rozsahu služeb maximálně o několik tisíc měsíčně. Dalším velmi důležitým impulsem je i rychlost, se kterou mohou začít vykonávat běžnou administrativní agendu. Dle interního výzkumu Smart Office má 90 % společností, které využívají službu virtuální kanceláře, na této adrese i registrační sídlo.
 
Jana Babůrková
Business Manager

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Máte zájem o naše služby?
Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít