www.pravo.cz: Pronájem virtuálních kanceláří

Přečtěte si aktuality z oboru a články o SMART Office

1. prosince 2009

Podniku jednoho muže stačí pronajatá adresa a zasedačka

Finanční krize tak jako tak globálně nutí firmy hledat rezervy a jednou z mnoha položek je i provoz kanceláří, na jejichž pronájmech se to odráží. Výrazný nárůst poptávky, především ze strany jednotlivých podnikatelů, proto zaznamenávají společnosti, které se specializují na pronájem virtuálních kanceláří. "Zájem o pronájem sídla, tedy tzv. virtuální kancelář, roste dlouhodobě. V posledních dvou měsících jsme zaznamenali nárůst poptávky o desítky procent," potvrdil trend Josef Jaroš, ředitel společnosti SMART Office & Companies, která se zabývá prodejem ready-made společností a pronájmem sídel. "Největší zájem je o Office Centra v Praze, Brně a Bratislavě," dodal Jaroš.

Výhody pronájmu sídla využívají především majitelé firem bez vlastních nemovitostí, kteří nechtějí mít sídlo společnosti doma, případně vlastní kancelář a sekretářku po většinu roku ani nepotřebují. Proti provozu běžné kanceláře lze standardně ušetřit tisíce korun, v případě některé prestižní adresy (např. Praha 1) až desetitisíce. K pronájmu sídla patří i další služby, např. plně vybavená zasedací místnost k dispozici pro schůzky s klienty, přeposílání pošty, faxů, vyřizování telefonních hovorů. Výhodou pronajatého sídla je i stálost adresy, při stěhování provozovny není třeba vyřizovat změnu sídla atd.

Společnosti z menších měst pronájem sídla využívají i z praktických důvodů - přenos sídla do většího města omezí tlak místních úřadů vůči nim, vzhledem k většímu počtu společností se sídlem ve větších městech například může poklesnout frekvence kontrol finančního úřadu.

Zdroj: Právo

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Máte zájem o naše služby?
Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít