www.euro.cz: Virtuální kanceláře vyjdou nejlevněji v Praze

Přečtěte si aktuality z oboru a články o SMART Office

17. února 2010

Pro založení takzvané virtuální kanceláře je jedním z nejlepších míst v rámci EU Praha.

Virtuální kanceláře vyjdou nejlevněji v Praze

Název zdroje: www.euro.cz
Virtuální kanceláře vyjdou nejlevněji v PrazePro založení takzvané virtuální kanceláře je jedním z nejlepších míst v rámci EU Praha. Například rozdíl v cenách mezi Prahou a Berlínem je více jak 30 procent. Za shodné služby zaplatí klient v Praze 3 500 korun, zatímco v Berlíně 200 eur, tedy přibližně 5 200 korun. Vyplývá to z analýzy společnosti Smart Office&Companies, která srovnávala ceny ve více než 10 evropských metropolích Evropské unie.
Ještě větší rozdíl v ceně je u stále oblíbenějších doprovodných služeb, jako jsou např. krátkodobý pronájem zasedací místnosti či plně vybavené kanceláře. V centru Prahy si lze pronajmout plně vybavenou kancelář již od 15 tisíc korun za měsíc, ve Vídni za přibližně 980 eur. Tedy jen o 300 km od Prahy je cena za stejnou službu o více než 10 tisíc korun měsíčně vyšší.
„Cena je jedním z důvodů, proč je Praha, v porovnání s velkými evropskými metropolemi, velmi úspěšná a je díky tomu vyhledávaným cílem zahraničních firem využívajících služeb virtuálních kanceláří,“ komentuje výsledky srovnání cen virtuálních kanceláří ve velkých evropských městech Jana Babůrková, manažerka společnosti Smart Office&Companies.
Pro srovnání byla použita cena v eurech bez DPH platná pro rok 2010, jakou klient zaplatí za roční provoz standardní virtuální kanceláře, tj. poskytnutí registračního sídla na prestižní adrese v centru metropole, administraci pošty, přidělení telefonního čísla a služby operátorky.
Virtuální kanceláře firmám umožňují za měsíční poplatek registrovat sídlo firmy na atraktivní adrese, využít možnosti přebírání pošty, služeb pronájmu kanceláří a asistentky. Zájem o virtuální kanceláře přitom v Česku stále roste. Počet registrovaných firem využívajících tuto službu loni podle Smart Office vzrostl na celém českém trhu o 35 procent.
Tabulka cen za služby virtuálních kanceláří (v EUR bez DPH za měsíc):
Tabulka cen za služby virtuálních kanceláří (v EUR bez DPH za měsíc):

LOKALITA
      REGISTRAĆNÍ
    SÍDLO
         REGISTR. SÍDLO
         VIRT. KANC.
       PRONÁJEM VYBAVENÉ 
    KANCELÁŘE
Praha
75
135
575
Vídeň
85
175
980
Varšava
80
160
650
Berlín
105
200
890
Madrid
90
135
680
Paříž
110
170
700
Londýn
105
180
1050
Budapešť
80
150
750

 
 

Zdroj: www.e15.cz

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Máte zájem o naše služby?
Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít