Poslanecká sněmovna podporuje boj proti fiktivním sídlům

Přečtěte si aktuality z oboru a články o SMART Office

14. června 2011

Poslanecká sněmovna v prvním čtení podpořila novelu obchodního zákoníku, jejímž cílem je vymýtit nešvar v podobě takzvaných fiktivních sídel společností.

Poslanecká sněmovna v prvním čtení podpořila novelu obchodního zákoníku, jejímž cílem je vymýtit nešvar v podobě takzvaných fiktivních sídel společností. Jedná se o sídla, která si společnosti nechávali zapsány v obchodním rejstříku, přestože již nejsou oprávněny k jejich užívání.

Novela by měla zabránit situacím, kdy obchodní společnost uvádí jako své sídlo určité prostory i poté, co jí k nim skončil nájemní vztah, a to bez souhlasu vlastníka těchto prostor.

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality

  • 15. 10. 2019 | Aktualita

    Změna pravidel při vyplácení zisku

    V letošním roce došlo k podstatným změnám pravidel při vyplácení zisku a od 1.1.2020 dojde nejspíše i ke změně při vyplácení záloh na podíl na zisku.

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Máte zájem o naše služby?
Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít
Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.