Podnikatel.cz: Počet virtuálních kanceláří stále roste

Přečtěte si aktuality z oboru a články o SMART Office

12. září 2011

Stále více podnikatelů upřednostňuje práci z domova. Pro sídlo své firmy pak volí tzv. virtuální kancelář. Tuto službu využívá více než 20 tisíc podnikatelů převážně ve větších městech.

Stále více podnikatelů upřednostňuje práci z domova. Pro sídlo své firmy pak volí tzv. virtuální kancelář. Tuto službu využívá více než 20 tisíc podnikatelů převážně ve větších městech. Oproti loňsku vzrostl počet uživatelů těchto kanceláří o 10 %. Další nárůst se vzhledem ke stálému vývoji moderních technologií očekává. Nejvíce virtuálních sídel je soustředěno v Praze, Ostravě a Brně.

Mnoho profesí, jako jsou poradci, projektanti či webdesigneři, nepotřebuje ke své činnosti klasickou kamennou kancelář. Pracovat mohou v pohodlí z domova díky chytrým telefonům a rychlému připojení na internet. Na pracovní schůzky postačí kavárny s připojením na internet. Pro podnikání pak řada z nich upřednostní sídlo v lukrativní lokalitě. " Ceny virtuálních kanceláří v krajských městech začínají na stokorunových částkách. Centrum hlavního města je o něco dražší, ale přesto je to pouze zlomek toho, co by podnikatelé dali za klasickou kancelář," uvádí Jana Babůrková ze společnosti SMART Office.

Další výhodou je frekvence daňových kontrol. Ve velkých městech je samozřejmě mnohem nižší než jinde. Nejmenší pravděpodobnost je v Praze, ale podobně jsou na tom i další města, například Hradec Králové či Pardubice. Společnosti zajišťující virtuální kanceláře poskytují často i administrativní zázemí a další služby.

Článek v plném znění si můžete přečíst zde.

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Máte zájem o naše služby?
Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít