Nová firma za 15 minut přes internet

Přečtěte si aktuality z oboru a články o SMART Office

7. července 2008

Zahájení podnikání s sebou nese administrativní požadavky - založit společnost není až tak jednoduché, resp. rychlé, jak by se mohlo zdát. Alespoň v ČR...

Zahájení podnikání s sebou nese administrativní požadavky - založit společnost není až tak jednoduché, resp. rychlé, jak by se mohlo zdát. Alespoň v Česku.

Podle statistik Světové banky za vyspělými zeměmi v rychlosti zahájení podnikání výrazně zaostáváme. V optimálním případě je na zahájení podnikání v ČR potřeba alespoň 24 pracovních dnů proti průměrným 16 dnům v zemích OECD.

Řešením může být zakoupení tzv. ready-made společnosti. Ready-made neboli předzaložená společnost je zakládána rovnou za účelem prodeje koncovému zákazníkovi. Každá ready-made společnost je stoprocentně bez obchodní historie, bez závazků a pohledávek a má již plně splacený základní kapitál. Společnost je k dispozici okamžitě a klient za ni může jednat během několika minut od projevení zájmu o koupi.

Bez formulářů a front

Zájemce o ready-made společnost nemusí totiž absolvovat žádnou administrativní anabazi, složité vyplňování formulářů a fronty na úřadech, vše zajistí specializovaná společnost, která předzaložené společnosti a služby nabízí, a zájemci o koupi pak stačí občanský průkaz či pas. Celosvětovou raritou je potom možnost koupě společnosti v internetovém obchodě.

V Česku ready-made společnosti nakupují začínající podnikatelé, kteří své aktivity teprve zahajují a nemají zájem trávit týdny bojem s úřady, ale i zaběhnuté firmy, např. developerské, realitní kanceláře, investiční společnosti a podobně. Častými zákazníky bývají také advokátní kanceláře, které nakupují společnosti nikoliv pro sebe, nýbrž pro své klienty, a cizinci, kteří tuto službu dobře znají z domova a oceňují komfort a rychlost pořízení společnosti.

Ve světě rutina

V zahraničí kvete obchod s ready-made společnostmi i v zemích, kde je zahájení podnikání otázkou pár dní. Například ve většině států USA se čas "čistého založení" společnosti pohybuje kolem 48 hodin a za příplatek je možné založení i do 24 hodin. Přesto je tu nákup ready-made společnosti naprosto běžnou záležitostí.

Z důvodu urychlení a ulehčení procedury jsou předzaložené společnosti využívány např. i ve Velké Británii a na Kypru, kde se procedury založení mohou řádově prodloužit i na týdny. Ale dokonce i v typických off-shore lokalitách, jako jsou např. Seychely, kde je založení nové společnosti otázkou spíše několika hodin než dnů, jsou ready-made společnosti běžně užívány.

Hlavní výhody ready-made společností v zahraničí jsou stejné jako u nás, kromě rychlosti se do popředí dostává možnost koupit "starou" společnost.

Unikátní český internetový obchod

Se službou prodeje ready-made společností se lze setkat takřka v každé zemi, ať už proces založení firmy trvá jakkoliv dlouho a je různě administrativně náročný. Vyloženě českým specifikem je ale možnost koupit předzaloženou společnost i v internetovém obchodě. Unikátní systém vyvinutý firmou Computer MCL umožňuje na webových stránkách esmart.cz s pomocí elektronického průvodce zadat základní data a vygenerovat všechny potřebné dokumenty.

Po jejich vytištění a podepsání stačí zavolat kurýra, který si je kdekoli v ČR vyzvedne. Platba za tuto službu může proběhnout mnoha způsoby, nejnověji i platební kartou. Koupit společnost či změnit sídlo nezabere podnikateli více než 15 minut.

O autorovi: Josef Jaroš (Autor působí ve společnosti SMART Office & Companies)

Zdroj: Právo

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Máte zájem o naše služby?
Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít