Finanční noviny.cz: Nejmenší pravděpodobnost finanční kontroly je prý v Praze 2 a 3

Přečtěte si aktuality z oboru a články o SMART Office

24. března 2011

Pravděpodobnost kontroly finančního úřadu je pro firmy v Česku nejmenší v Praze 2 a Praze 3, vyplývá z informací společnosti Smart Office. Důvodem je velký počet registrovaných firem a relativně malý počet kontrolorů finančního úřadu. S odkazem na data ministerstva financí (MF) o tom dnes informovala Smart Office v tiskové zprávě.

Pravděpodobnost kontroly finančního úřadu je pro firmy v Česku nejmenší v Praze 2 a Praze 3, vyplývá z informací společnosti SMART Office. Důvodem je velký počet registrovaných firem a relativně malý počet kontrolorů finančního úřadu. S odkazem na data ministerstva financí (MF) o tom dnes informovala SMART Office v tiskové zprávě.

Na finančním úřadě pro Prahu 2 je registrováno 21.894 subjektů, které má na starosti jen 34 kontrolorů. Počet uskutečněných kontrol za rok je tak nejnižší v Praze, celkem 156. Obdobně "podnikatelsky příznivou" oblastí je pražský Žižkov. "Z velkých českých měst jsou podnikatelsky přívětivé ještě Hradec Králové, Pardubice a Ústí nad Labem," uvedla Jana Babůrková ze SMART Office.

Z informací MF podle SMART Office vyplývá, že kontrolor v Praze ročně prověří průměrně deset subjektů. Vůbec nejnižší množství uskutečněných kontrol jedním pracovníkem bylo zaznamenáno v Praze 2, a to pět. Následuje Praha 3 s devíti kontrolami za rok.

Společnost SMART Office působí od roku 2001 na trhu v oblasti poskytování prestižních sídel pro firmy, prodeje předzaložených tzv. ready-made společností a poradenství ohledně zakládání a následné správy společností. Od letoška je společnost oficiálně členem poradenské skupiny APOGEO Group.

Tento článek vyšel také na ekonomickém serveru www.finance.cz a je k dispozici zde.

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Máte zájem o naše služby?
Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít