E15: Virtuální kanceláře jsou v kurzu, zájem narostl o třetinu

Přečtěte si aktuality z oboru a články o SMART Office

28. ledna 2010

Virtuální kanceláře jsou v kurzu, zájem narostl o třetinu

Virtuální kanceláře jsou v kurzu, zájem narostl o třetinu

Název zdroje: E15

Tlak na snižování nákladů zvýšil mezi firmami oblibu takzvaných virtuálních kanceláří. Podle průzkumu společnosti Smart Office vzrostl loni na celém českém trhu počet firem, které virtuální kancelář využívají, o 35 procent.


Virtuální kanceláře jsou levnější alternativou klasických kancelářských prostor - za fixní poplatky umožňují firmám například registraci sídla na atraktivní adrese či klasické kancelářské služby jako přebírání pošty či telefonní operátory. Ceny za tyto služby jsou přitom mnohem nižší, než by firma musela platit za vlastní prostory.


Největší, 60procentní, nárůst přesunů do virtuálních kanceláří loni zaznamenala Praha, v Brně a okolí byl zhruba čtvrtinový. "Příčinou je jak ekonomická krize, tak i stále se zvyšující povědomí a obliba této služby," komentovala údaje Jana Babůrková ze Smart Office.


V kurzu jsou především prestižní adresy, na kterých by si jinak firmy trvalé sídlo nemohly dovolit. Kanceláře v Praze 10 jsou podle Babůrkové naplněny na 100 procent, Praha 1 hlásí nárůst více než o 70 procent a v Praze 3 se počet pronajímatelů sídla zdvojnásobil.


Vedle prestižní adresy hlavního města hraje roli i úroveň byrokracie a administrativní zátěž, která je v Praze stále nižší než ve zbytku republiky. Praha dlouhodobě patří mezi oblasti s jednou z nejmenších pravděpodobností návštěvy z finančního úřadu.


Virtuální kanceláře je možné si pronajmout na jednu hodinu nebo na několik měsíců. Ceny za nájem například na prestižní adrese v Praze 1 se pohybují kolem tří tisíc korun měsíčně.

Zpět

Máte zájem o naše služby? Chcete se na něco zeptat?

Aktuality, tiskové zprávy, články.
Vše na jednom místě.

Máte zájem o naše služby?
Chcete se na něco zeptat?

Napište nám
Zavřít